Nowe wyzwanie Miko Marczyka

March 14, 2018

 

Mikołaj Marczyk w sezonie 2018 ze wsparciem zespołu ŠKODA Polska Motorsport powalczy na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 22-letni kierowca z Łodzi w drugim roku startów w krajowym czempionacie wsiądzie do rajdówki topowej klasy – ŠKODA FABII R5, obsługiwanej przez słowacki zespół MM Rally Team. Na prawym fotelu w samochodzie mistrza Polski sezonu 2017 w klasie Open N zasiądzie ponownie Szymon Gospodarczyk. Dzięki pomocy i zaufaniu firmy ŠKODA Polska, Miko będzie mógł stawiać kolejne kroki w swojej rajdowej karierze z pomocą doświadczonego sztabu specjalistów.

 

Jak sam podkreśla, angaż w tak poważny projekt to ogromne wyzwanie, a także szansa, którą będzie chciał jak najlepiej wykorzystać.

 

Dzięki angażowi w zespole ŠKODA Polska Motorsport staję przed kolejnym poważnym wyzwaniem w mojej rajdowej karierze. Jestem zaszczycony, że to właśnie mnie powierzono tak odpowiedzialne zadanie. To dla mnie ogromna szansa: otrzymam topowy samochód, jakim jest Fabia R5, a także patronat i opiekę polskiego oddziału ŠKODY. Budując szeregi naszego zespołu, zależało mi na tym, abym był w nim najsłabszym ogniwem. Sztab specjalistów, który będzie czuwał nad moim rozwojem, zadba o to, abym mógł skupić się na jeździe, a nie na problemach technicznych i zespołowych. Wierzę, że przy dobrej współpracy osiągniemy założone cele. Wystartujemy w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a sezon zakończy już tradycyjnie warszawski Rajd Barbórka.

 

Zachęcam wszystkich do kibicowania nam na odcinkach specjalnych, nawet jeśli na początku nie będzie to takie łatwe. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko może pójść po naszej myśli. Będziemy starali się jak najszybciej wyciągać odpowiednie wnioski, nie popełniając przy tym większych błędów.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload