Potrójny debiut Miko Marczyka

April 13, 2018

Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań do nadchodzących wyzwań, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk rozpoczną rajdowy sezon 2018 od startu w Rajdzie Prešov.  Dla kierowcy ŠKODA Polska Motorsport start na Słowacji będzie debiutem w nowym zespole, samochodzie klasy R5, a także pierwszym zagranicznym występem. Miko, jak sam podkreśla, traktuje rajd treningowo, licząc na zapoznanie się z samochodem i jego ustawieniami, a także dobrą współpracę całego zespołu. Załoga skorzysta z topowej rajdowej konstrukcji – ŠKODY Fabii R5, którą Mikołaj przed startem sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski  chce poznać i przetestować w warunkach bojowych.

Mikołaj Marczyk:

- Rajd Prešov to nasz pierwszy start w sezonie 2018. Nowości jest bardzo dużo – po raz pierwszy wystartuję w nowym zespole za kierownicą topowej ŠKODY Fabii R5 w moim debiutanckim zagranicznym występie.

Traktujemy ten start w formie treningu przed zbliżającym się Rajdem Świdnickim. Dni testowe zamieniliśmy na rajd, który w naszej opinii będzie najlepszym treningiem przed nadchodzącym sezonem naszego krajowego czempionatu. Czuję się swobodnie, ponieważ rajd, w którym nie zwracamy uwagi na wynik, daje mi trochę więcej czasu na przyzwyczajenie się do samochodu i pozwala na znalezienie odpowiednich ustawień. Choć procedura zrozumienia tak profesjonalnego auta nie jest prosta, to wierzę, że wspólnymi siłami całego zespołu znajdziemy kompromis pomiędzy przyspieszonym tokiem nauki a niewykonaniem zbyt dużych kroków, przy moim niewielkim doświadczeniu.

Cieszę się z nadchodzących wyzwań. Bardzo dużo pracy przede mną, ponieważ chciałbym należycie wypełnić powierzone mi zadania. Dziękuję partnerom za szansę i kibicom za wsparcie przez cały czas. To dla mnie wielkie szczęście. Trzymajcie za nas kciuki!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload