Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w barwach ŠKODA Polska Motorsport na starcie Rajdu Świdnickiego-Krause

April 20, 2018

 

 

Już jutro załoga ŠKODA Polska Motorsport – Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk rozpoczną zmagania w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Duet zaliczy pierwszy start na polskich odcinkach specjalnych ŠKODĄ FABIA R5 podczas Rajdu Świdnickiego-Krause.  Klasyczne odcinki specjalne usytuowane w najbardziej rozpoznawalnej dla kibiców rajdowych części Polski, słynna kostka walimska, a także bardzo mocna czołówka z pewnością dostarczą wielu pozytywnych emocji. Po udanym przedsezonowym występie w Rajdzie Prešov załoga topowej ŠKODY FABIA R5 będzie chciała pokazać dobre tempo od startu do mety, korzystając z zebranego doświadczenia podczas startu na Słowacji. Pierwsza runda cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski liczyć będzie osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 103 kilometrów, a na starcie stanie aż osiem załóg w samochodach klasy R5! Rywalizację w sobotni wieczór rozpocznie prolog miejski w centrum Świdnicy, a w niedzielę załogi wyruszą na słynne odcinki specjalne: Witoszów – Złoty Las, Jawornik – Kamionki  oraz  Walim – Zagórze, którego trzeci przejazd będzie dodatkowo punktowany.

 

Mikołaj Marczyk:

- Przed Rajdem Świdnickim jesteśmy w dobrych nastrojach, jednak w pełnym skupieniu podchodzimy do startu. Tak naprawdę mamy niewiele doświadczenia związanego z szybką jazdą ŠKODĄ FABIA R5. Chcemy realizować założony plan, którego celem jest meta, dodatkowo prezentując przyzwoite tempo i rytmiczną jazdę. Patrzymy na wszystko pozytywnie. Liczymy na dużą ilość kibiców przy trasie, którzy w słonecznych Górach Sowich będą nas dopingowali.

 

Szymon Gospodarczyk:

- Jesteśmy po udanych testach. Cały czas poznajemy naszą ŠKODĘ FABIA R5, a ja nie mogę doczekać się startu. To auto daje dużo frajdy z jazdy, jest bardzo precyzyjne i szybkie. Rajd Świdnicki to piękne trasy w górach Sowich, a ja bardzo lubię tu przyjeżdżać nie tylko na odcinki specjalne. Zapowiada się piękna pogoda, więc liczymy na sporą grupę kibiców przy trasie.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload