Trzeci wynik Marczyka na start RSMP 2018

April 23, 2018

 

 

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, reprezentujący barwy ŠKODA Polska Motorsport, ukończyli Rajd Świdnicki-Krause na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej rywalizacji. Duet korzystający z topowej ŠKODY FABIA R5 oprócz miejsca na podium popisał się najlepszym czasem na Power Stage Walim, dopisując tym samym na swoje konto dodatkowe pięć punktów do klasyfikacji sezonu. W pierwszym tegorocznym krajowym występie Mikołaj Marczyk zaprezentował dobre tempo od startu do mety, realizując przy tym założone cele. Jak sam podkreśla, jest zadowolony z pracy całego zespołu, który w Świdnicy spisał się dobrze, a w jego jeździe jest jeszcze pole do optymalizacji.

 

Mikołaj Marczyk:

- Myślę, że jako zespół możemy być zadowoleni z występu podczas Rajdu Świdnickiego-Krause. To dla nas wszystkich debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a ŠKODA FABIA R5 nadal skrywa przede mną tajemnice. Wystrzegaliśmy się poważnych błędów i wykonaliśmy dobrą pracę, pokonując odcinki specjalne przyzwoitym, a zarazem bezpiecznym tempem. Pierwsza pętla miała zagwarantować nam pewność w samochodzie, sprawdzenie niebezpiecznych i zdradliwych miejsc tak, aby podczas kolejnych odcinków specjalnych zaprezentować dobre tempo i rytmiczną jazdę. Zwycięstwo na Power Stage Walim to wisienka na torcie - jestem zadowolony z wyniku, który osiągnąłem. Cieszę się, że mamy szansę dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że progres mój i całego zespołu będzie coraz większy. Jako kierowca mam spore pole do optymalizacji, a do maszyny, którą dysponuję, chciałbym dorosnąć jako kierowca. Bardzo dziękuję kibicom za wsparcie, a zespołowi za dobrze wykonaną pracę.

 

Szymon Gospodarczyk:

- Rajd Świdnicki-Krause za nami! Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej bardzo nas cieszy, to wymarzony debiut w nowym zespole na trasach RSMP.

Rajd przejechaliśmy swoim tempem, staraliśmy się nie podejmować ryzyka, a celem była meta. Najbardziej cieszy wygrany Power Stage przebiegający przez słynną Michałkową.

Praca całego zespołu podczas tego rajdu była perfekcyjna, wszystkim bardzo dziękujemy!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload