Udany początek rywalizacji na Mazurach dla Marczyka i Gospodarczyka


Pierwszy dzień walki w 75. PZM Rajdzie Polski okazał się udanym dla załogi ŠKODA Polska Motorsport. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk na otwierającej zmagania na mazurskich szutrach próbie Mikołajki Arena (2,50 km) zanotowali ósmy czas w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy, plasując się na czwartej pozycji wśród juniorów do lat 28. W polskim czempionacie rajdowy duet zajmuje aktualnie czwartą lokatę. Na jutrzejsze odcinki specjalne reprezentanci ŠKODA Polska Motorsport wyjadą jako dwunasta załoga. Dwie sobotnie pętle stworzą próby: Paprotki (15,22 km), Świętajno (19,60 km), Stare Juchy (13,31 km) oraz Mikołajki Max (9,13 km).

Mikołaj Marczyk:

- Kończymy pierwszy dzień Rajdu Polski. Odcinek kwalifikacyjny bardzo przypadł nam do gustu, zajęliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy, przez co mogliśmy wybrać pozycję startową. Jutro na trasie pojawimy się jako dwunasta załoga. Myślę, że nawierzchnia zostanie oczyszczona i będziemy mogli pojechać szybko. Dzień zakończyliśmy odcinkiem w Mikołajkach. To była techniczna i wymagająca próba, na której uzyskaliśmy ósmy czas w klasyfikacji generalnej ERC. Jesteśmy gotowi na jutrzejsze, prawdziwe ściganie.

Szymon Gospodarczyk:

- Cieszymy sie z dobrej pozycji uzyskanej na dzisiejszym odcinku kwalifikacyjnym. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na następne dwa dni, atmosfera tego rajdu jest zawsze świetna, dobrze się tu czujemy!

Ostatnie posty
Archiwum