Rajd Polski 2018: Tytuł wicemistrzowski Marczyka i Gospodarczyka przypieczętowany zwycięstwem na mazurskich szutrach

October 6, 2018

 

Niepokonani w tym roku na szutrowych odcinkach specjalnych – Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wywalczyli tytuł wicemistrzowski w klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu zdobywając również mistrzostwo Polski w klasie 2. Załoga ŠKODA Polska Motorsport po swoim pierwszym w karierze zwycięstwie w RSMP podczas Rajdu Elektrenai na Litwie, była najszybsza również na trasach 75. PZM Rajdu Polski. Po 214 kilometrach rywalizacji oraz sześciu wygranych odcinkach specjalnych to właśnie Marczyk i Gospodarczyk cieszyli się z triumfu na mazurskich trasach. Dodatkowych emocji dostarczył fakt, iż reprezentanci ŠKODA Polska Motorsport po raz pierwszy rywalizowali w cyklu FIA ERC. Marczyk i Gospodarczyk byli piątą najszybszą załogą wśród zgłoszonych do Mistrzostw Europy, a także czwartą w klasyfikacji ERC Junior dla kierowców poniżej 28 roku życia.

 

Mikołaj Maczyk:

- Ten sezon ułożył się w sposób wyjątkowy. Wszak przed jego rozpoczęciem wydawało się, że jeżeli mogę pokazać coś wyjątkowego, to raczej tylko na asfalcie. Tymczasem wygrałem dwa rajdy szutrowe, w tym Rajd Polski, który jest najważniejszą imprezą rajdową w naszym kraju. Po pechowych rajdach: Dolnośląskim i Śląska myślałem, że jedyne co mogę wyciągnąć z tego sezonu to nauka. Sprawy tak jednak się ułożyły, że do końca walczyliśmy o mistrzowski tytuł. Prawdę mówiąc nadal do mnie nie dociera, że na Mazurach wygrałem z Grzegorzem Grzybem i Łukaszem Habajem, których jeszcze dwa lata temu podziwiałem jako kibic. Bardzo cieszy mnie tempo, jakie zaprezentowaliśmy wraz Szymonem na tych odcinkach. Zwłaszcza, że te odcinki były dla nas zupełnie nieznane i pokonywaliśmy je zaledwie po dwukrotnym zapoznaniu. Korzystając z okazji chciałbym podziękować całej ekipie ŠKODA Polska Motorsport, która wykonała perfekcyjną pracę w ciągu całego sezonu.

 

Szymon Gospodarczyk:

- Od początku mojej przygody w tym sporcie marzyłem o wygranej w Rajdzie Polski. Myślę, że jest to bardzo ważna impreza i cel dla wielu zawodników. Zrobiliśmy to, klasyfikacja RSMP padła naszym łupem, jesteśmy też zadowoleni z wysokiego, piątego miejsca w ERC. Walka trwała do ostatnich metrów ostatniego odcinka, konkurencja była mocna więc nie było to łatwe zadanie. Dziękuję Mikołajowi i całemu zespołowi za perfekcyjną pracę, wytrwałość i determinację. Zgromadziliśmy wokół siebie super ludzi, którzy mocno nas wspierają, cieszę się, że daliśmy im dużo radości na zakończenie tego sezonu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload