Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk Mistrzami Polski RSMP 2019 - Rajd Śląska


6 września 2019 roku wystartował Rajd Śląska – 6 eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci zespołu ŠKODA Polska Motorsport wygrali 8 z 12 odcinków specjalnych i z przewagą 13,7 s zameldowali się na mecie jako zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Wygrywając w rajdzie i na dodatkowo punktowanym odcinku Power Stage Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zapewnili sobie zwycięski tytuł jeszcze przed ostatnią rundą RSMP.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu już od pierwszego rajdu należało do duetu Marczyk/Gospodarczyk, który w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium także w Rajdzie Świdnickim – Krause oraz Rajdzie Elektrenai. Załoga ŠKODA Polska Motorsport wygrała aż 33 z 69 rozegranych odcinków specjalnych w całym sezonie. Natomiast Miko Marczyk został najmłodszym w historii całego cyklu zdobywcą tego tytułu! Wicemistrzem Polski zostali: Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, a walka o trzecie miejsce rozstrzygnie się już za niecały miesiąc na ostatniej rundzie jaką jest Rajd Dolnośląski.

W Rajdzie Śląska w klasyfikacji generalnej RSMP pierwsze miejsce zajął Miko Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka (ŠKODA FABIA R5/ Michelin), drugie miejsce zajął Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5/ Pirelli), a na ostatnim stopniu podium stanął Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim (ŠKODA FABIA R5/ Michelin).

– Zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej jeszcze przed rozegraniem ostatniej rundy. To dla mnie niesamowite osiągniecie, do którego droga nie była łatwa. Spełniłem swoje marzenie, to wspaniałe uczucie. Dziękuję wszystkim kibicom i sponsorom za wiarę i kibicowanie – skomentował Miko Marczyk.

– Jesteśmy Mistrzami Polski! Jeszcze to do mnie nie dociera, ale ogromnie się cieszę! Startuję w rajdach od kilkunastu lat i ten tytuł był moim marzeniem od zawsze. Cieszę się, że zdobyłem go z Miko, który zasłużył na niego ciężką pracą, jestem z nas dumny – dodał na mecie Szymon Gospodarczyk.

Ostatnie posty
Archiwum