Gala Sportu Samochodowego 2019- najwyższe trofea dla zespołu SKODA Polska Motorsport

Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej, Mistrzostwo Polski w klasie 2, Mistrzostwo Polski w klasyfikacji zespołów producenckich, Vice-Mistrzostwo Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich- najważniejsze tytuły polskiego sportu motorowego znalazły się oficjalnie w rękach zespołu ŠKODY!

22 listopada 2019 roku w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego, na której- już oficjalnie zostały przyznane tytuły wywalczone podczas całego sezonu. W tym roku było to szczególne wydarzenie dla Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka, którzy jeszcze na jedną rundę przed końcem sezonu zapewnili sobie tytuł Rajdowych Mistrzów Polski, a Miko zostały tym samym najmłodszym w historii Mistrzem kraju.

Wśród wielu przyznanych tytułów w różnych dyscyplinach sportu motorowego, to właśnie rajdy samochodowe były postrzegane jako najtrudniejsza i najbardziej prestiżowa kategoria.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk- jako najwyżej sklasyfikowani zawodnicy odebrali trofea za zdobycie Mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej oraz Mistrzostwa Polski w klasie 2 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Zostali także wyróżnieni jako najszybsza załoga na odcinkach Power Stage nagrodą RMF MAXX Trophy- do końca na maxxxa.

Tomasz Porawski- dyrektor generalny SKODA Polska odebrał puchary za zdobycie Mistrzostwa Polski w klasyfikacji zespołów producenckich oraz Vice-Mistrzostwa w klasyfikacji zespołów sponsorskich dla SKODA Polska Motorsport.

Odebranie tytułów oraz samo wydarzenie było zwieńczeniem wielu miesięcy ciężkiej pracy i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Nie oznacza to jednak końca tegorocznych wyzwań, bowiem już 7 grudnia ponownie spotkamy się w Warszawie na starcie niezwykle ważnego rajdu- Barbórka Warszawska!

– „To już oficjalne, wraz z Szymonem jesteśmy Mistrzami Polski. Dla mnie ten tytuł to nie jest tylko efekt pracy w tym sezonie. To 9 lat startów, walki i rywalizacji, żeby pokazać się z jak najlepszej strony i dostawać kolejne szanse. To 2,5 roku nauki, poznawania dyscypliny i zachowań adekwatnych do tego, żeby osiągnąć cele swoje, zespołu, partnerów – komentuje Miko Marczyk.” – „Nigdy zdobycie tytułu Mistrza Polski nie było moim największym marzeniem. Zawsze powtarzam, że moim marzeniem są starty w cyklach rajdowych na poziomie adekwatnym do możliwości sportowych. Takie momenty jak zdobycie najwyższego tytułu są dla mnie jednak dowodem na to, że warto marzyć i każdego dnia wykonywać małe rzeczy, które przybliżą nas do celu” – dodaje.

– „Kilka dni temu odebraliśmy szarfy z tytułami. To podsumowanie tego, na co razem z Miko i całym zespołem ciężko pracowaliśmy. Oczywiście zawsze o tym marzyłem jednak było to marzenie w stylu lotu na księżyc- bardzo trudne do zrealizowania. To kolejna lekcja, która uczy mnie pokory i motywacji w brnięciu do najtrudniejszych celów.

Mam to szczęście, że trafiłem na dobrych i w pełni zaangażowanych ludzi, którzy mieli swój udział w tym sukcesie. Miko, to prawdziwy sportowiec. Wiem, że to dopiero początek jego i naszych wspólnych sukcesów. Oprócz zespołu mieliśmy też sponsora na miarę mistrzów. Dzięki SKODA Polska mogliśmy wzbijać się na wyżyny naszych umiejętności i wygrywać.”- Szymon Gospodarczyk

Ostatnie posty
Archiwum