1 runda Mistrzostw Europy Fia ERC- Rally di Roma Capitale

Miko Marczyk i i Szymon Gospodarczy ukończyli inauguracyjną rundę Mistrzostw Europy- Rajd di Roma Capitale na 6 miejscu w klasyfikacji ERC1 Junior i na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy!

Załoga ORLEN Team debiutowała w tej niezwykle wymagającej imprezie, w której do pokonania miała aż 15 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 197 km. Włoskie trasy, jak zaznaczali w swoich wypowiedziach podczas rajdu zawodnicy, były zupełnie inne niż te, na których ścigali się dotychczas. Pierwszego dnia rajdu reprezentanci ORLEN Team zmierzyli się z odcinkami specjalnymi po starym, nierównym, podbijającym asfalcie z dużą ilością cięć i kamieni wyrzuconych na drogę. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zakończyli sobotnią część zmagań na 7. miejscu w klasyfikacji juniorów i na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy.

Drugiego dnia charakterystyka zupełnie się zmieniła- na zawodników czekały piękne, włoskie, bardzo przyczepne asfalty wznoszące się po półkach skalnych z wieloma nawrotami. "Nigdy nie spotkałem się z tak wysoką przyczepnością, przeciążenia, które są w samochodzie są naprawdę imponujące. To, jak można opóźniać hamowania też robi wrażenie. Nawet najtwardsze opony potrafią nagrzewać się do temperatury 100 stopni"- skomentował niedzielne warunki Miko Marczyk

W niedzielę zawodnicy pokonali aż trzy pętle, czyli 9 odcinków specjalnych. Załoga Marczyk/ Gospodarczyk wykorzystując doświadczenie z pierwszych przejazdów danych oesów, z odcinka na odcinek poprawiała uzyskiwane czasy. Na mecie Rajdu di Roma Capitale Miko i Szymon zameldowali się na 6 miejscu w klasyfikacji ERC1 Junior i na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej ERC.

"Debiut w rajdzie di Roma Capitale zaliczamy do udanych, rajd był bardzo wymagający, sama stawka zawodników, którzy stanęli na starcie pokazała, że po tak długiej przerwie od rajdów konkurencja w Mistrzostwach Europy będzie ogromna i tak właśnie było. Wielu zawodników niestety nie dojechało do mety, było wiele wypadków, nam w debiutanckim starcie udało się ustrzec większych błędów, co więcej w stawce 12 zawodników startujących w cyklu Mistrzostw Europy Juniorów zajęliśmy 6 miejsce, które przed rajdem patrząc na listę startową wziął bym w ciemno. Zebraliśmy dużo doświadczenia, wiemy nad czym pracować aby wrócić tutaj za rok z bardziej bojowym nastawieniem i walczyć o najwyższe lokaty. Jestem dumny z całego zespołu, uważam że ja mam najwięcej do dopracowania" - podsumował na mecie rajdu Miko Marczyk

"Jestem bardzo zadowolony, Miko jak i cały zespół wykonał bardzo dobrą pracę. Dobrze jest po tak długiej przerwie wystartować w rajdzie oraz zakończyć go z dobrym wynikiem. Czuliśmy wielkie wsparcie kibiców z Polski, dziękujemy za wszystkie wiadomości i doping! Przed nami dużo pracy, zebraliśmy dużo cennego doświadczenia, poznaliśmy Włoskie asfalty co zaprocentuje w naszych przyszłych startach w rajdzie di Roma Capitale" - dodał Szymon Gospodarczyk.

Kolejne runda FIA ERC już 14 sierpnia, tym razem załoga Orlen Team wystartuje w szutrowym rajdzie na Łotwie - Rajdzie Liepaja.

Ostatnie posty
Archiwum