Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zawalczą w Portugalii o kolejne punkty w Rajdowych Mistrzostwach

Rajd Fafe Montelongo – trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Europy 2020 zostanie rozegrana w dniach 2-4 października na asfaltowych trasach w okolicach portugalskiego miasteczka Fafe. Rajd jest całkowicie nową imprezą dołączoną do cyklu europejskiego czempionatu po odwołaniu Rajdu Azorów.

Na starcie pojawi się załoga reprezentująca ORLEN TEAM- Miko Marczyk/ Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia Rally2 EVO. Polski duet rywalizujący w tym sezonie w całym cyklu FIA ERC będzie konkurował z 33 zgłoszonymi zawodnikami w tym cyklu. 8 załóg zawalczy o punkty w klasyfikacji juniorskiej, która jest celem Polaków.

Organizatorzy przygotowali 18 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 182 kilometrów. Trasa rajdu to jedna wielka niewiadoma dla wszystkich startujących tam załóg. Pierwsze informacje o tym, jaka będzie charakterystyka odcinków zawodnicy zbiorą podczas zapoznania z trasą, które jest zaplanowane na czwartek i piątek. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się w sobotę rano.

„W tym roku improwizacji ważne jest abyśmy byli gotowi na nowe wyzwania i to jest właśnie nowe wyzwanie. W zamian za szutrowy Rajd Azorów będziemy się ścigać na portugalskich asfaltach. Ten rajd będzie nowy dla wszystkich zawodników, co nas bardzo cieszy, ponieważ my debiutujemy w całym cyklu. Konkurencja, jak to w całych Mistrzostwach Europy jest bardzo mocna- między innymi Oliver Solberg, Aleksiej Łukjaniuk czy Craig Breen – czołowi światowi zawodnicy. Mamy szczęście, że możemy z nimi rywalizować, damy z siebie wszystko.”- Miko Marczyk

„To już trzecia runda Mistrzostw Europy 2020- tym razem jesteśmy w Portugalii na Rajdzie Fafe Montelongo- jest to asfaltowa runda, która jest nowa w kalendarzu. Przygotowując się do tego rajdu oglądałem mapy , wynika z nich, że czeka nas kręty rajd, z wąskimi asfaltami przypominający nieco Rajd di Roma Capitale. W weekend ma załamać się pogoda i najprawdopodobniej będziemy się ścigać w deszczowych warunkach. Będzie z pewnością trudno, ale też interesująco dla kibiców.”- Szymon Gospodarczyk

Przed rozpoczęciem trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy Marczyk i Gospodarczyk zajmują 5. miejsce w klasyfikacji juniorskiej z 34 punktami na koncie.

Ostatnie posty
Archiwum